Wieczorny koncert w Krzyżowej już 28 sierpnia!
Krzyżowa stała się miejscem, które co roku przyciąga melomanów z całego świata. Dwunasta edycja Festiwalu Krzyżowa-Music, znana z wyjątkowej atmosfery i międzynarodowego uznania, odbędzie się w tej malowniczej miejscowości. Festiwal promuje ideę zjednoczonej i pokojowej Europy poprzez muzykę i wymianę kulturalną, co nadaje mu szczególnego znaczenia. 28 sierpnia 2026 roku, o godzinie 19:30, odbędzie się wieczorny koncert, który z pewnością dostarczy niezapomnianych wrażeń.
Wyjątkowy program koncertowy
Wieczór rozpocznie się dziełem Ernsta Schulhoffa, którego kompozycja Concertino na flet, altówkę i kontrabas, op. 48 (1925), zabierze słuchaczy w świat pełen emocji i różnorodności muzycznych form. Utwór ten wykonają Natan Ca’ Zorzi (flet), Brian Isaacs (altówka) i Antonia Hadulla (kontrabas).
Następnie publiczność usłyszy Symfonię kameralną nr 1 E-dur, op. 9 (1906) Arnolda Schoenberga, w aranżacji Antona Weberna na kwintet fortepianowy. Wykonawcami tego utworu będą Natan Ca’ Zorzi (flet), Sacha Rattle (klarnet), Kyumin Park (skrzypce), Konstantin Heidrich (wiolonczela) oraz Joseph Havlat (fortepian).
Nowoczesne interpretacje
Thomas Larcher, współczesny kompozytor, zaprezentuje swoje dzieło A Padmore Cycle na głos (tenor) i trio fortepianowe. To cykl jedenastu pieśni, które wybrzmią w wykonaniu Marka Padmore’a (tenor), Cosimy Soulez Larivière (skrzypce), Macintyre’a Tabacka (wiolonczela) oraz Josepha Havlata (fortepian).
Kolejnym punktem programu będzie wykonanie Tria fortepianowego nr 1 D-dur, op. 70 „Duch” Ludwiga van Beethovena, które wyróżnia się energią i emocjonalną głębią. Utwór ten zaprezentują Emma Meinrenken (skrzypce), Constantin Heise (wiolonczela) i Claudio Martínez Mehner (fortepian).
Finałowe akcenty
Na zakończenie wieczoru zabrzmi „Metamorphosen” Richarda Straussa, w wersji na siedem instrumentów smyczkowych. Ta przejmująca kompozycja zostanie wykonana przez Jennifer Pike (skrzypce), Kyumin Park (skrzypce), Martina Moriarty’ego (altówka), Anuschkę Cidlinsky (altówka), Konstantina Heidricha (wiolonczela), Constantina Heise (wiolonczela) oraz Antonię Hadullę (kontrabas).
Zapraszamy wszystkich do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu muzycznym, które odbędzie się w sali koncertowej Krzyżowej o godzinie 19:30. Wstęp jest wolny, co czyni ten wieczór jeszcze bardziej atrakcyjnym dla szerokiego grona miłośników muzyki.
Źródło: Urząd Gminy w Świdnicy
