Alarmujący stan drzew przy drodze wojewódzkiej 382

Alarmujący stan drzew przy drodze wojewódzkiej 382

Jedna z osób mieszkających w pobliżu drogi wojewódzkiej 382, biegnącej ze Świdnicy przez Strzegom do Jawora, zauważyła zaniepokojona, że drzewa rosnące przy tej trasie są w sposób brutalny poddawane przycince. W wyniku tych działań, niektóre z nich tracą często więcej niż połowę swojej dotychczasowej korony. Informacje te obserwowała przez kilka dni i zdecydowała się podzielić swoimi spostrzeżeniami.

Liście spadające z drzew obok drogi 382 w okolicach Strzegomia oraz fragmentu drogi prowadzącego do Stanowic, skrywały pod sobą nie tyle jesienne piękno, ile ślady destrukcji. Prace przycinania gałęzi wydawały się być przeprowadzane bez należytej staranności i fachowości. Zdjęcia wykonane przez zaniepokojonego obywatela ukazują drzewa okaleczane i pozbawione dużej części korony. Widać jednak, że nie ma tam żadnej osoby, która by odpowiednio nadzorowała te czynności.

Na tle tej sytuacji o komentarz został poproszony również burmistrz Strzegomia, który okazał się być zadowolony z efektów przycinki. Z kolei naukowiec z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu został poproszony o ocenę sytuacji i jasno wyraził swoją krytykę jakości wykonanych prac.