Dożywotnie więzienie dla sprawcy morderstwa 10-letniej Kristiny – decyzja Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

Dożywotnie więzienie dla sprawcy morderstwa 10-letniej Kristiny – decyzja Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu

Jakub A., oskarżony o przerażające morderstwo 10-letniej Kristiny z Mrowin, został skazany na dożywocie przez Sąd Apelacyjny we Wrocławiu – wynika z doniesień Polskiej Agencji Prasowej. Sprawca zbrodni będzie odbywał karę w ramach systemu terapeutycznego, który jest przeznaczony dla osób skazanych za przestępstwa seksualne i wymagających specjalistycznej interwencji. Dodatkowo, sąd podniósł kwotę odszkodowania, którą Jakub A. musi zapłacić rodzinie tragicznie zmarłej dziewczynki.

Zbrodnia na małej Kristinie miała miejsce 13 czerwca 2019 roku. Po powrocie ze szkoły dziewczynka była ostatnio widziana w pobliżu boiska przy ulicy Wojska Polskiego w Mrowinach, zaledwie około 200 metrów od swojego domu rodzinnego. Niestety, nigdy nie dotarła do domu. Rodzina na własną rękę rozpoczęła poszukiwania, a po południu matka zgłosiła oficjalnie zaginięcie córki w Komendzie Powiatowej Policji w Świdnicy. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się także lokalni mieszkańcy, straż pożarna i policja. Wieczorem tego samego dnia, przypadkowi przechodnie odkryli ciało dziewczynki w lesie między Imbramowicami a Pożarzyskiem. Śmierć 10-latki była wynikiem ran kłutych klatki piersiowej i szyi – ujawniła sekcja zwłok wykonana przez Prokuraturę Rejonową w Świdnicy.

Jakub A., główny podejrzany o dokonanie tej makabrycznej zbrodni, został aresztowany trzy dni później, 16 czerwca 2019 roku na terenie wrocławskich Partynic. Komenda Wojewódzka Policji we Wrocławiu przekazała, że podejrzany o morderstwo mężczyzna został zatrzymany na terenie Dolnego Śląska. Jak podkreślił rzecznik dolnośląskiej policji, Krzysztof Zaporowski, zatrzymany mężczyzna nie był mieszkańcem powiatu świdnickiego. Mężczyzna, który miał wówczas 22 lata, od początku był wskazywany przez służby jako główny podejrzany.