Electrolux rozbudowuje się w Świdnicy!

Electrolux rozbudowuje się w Świdnicy!

Od lipca bieżącego roku trwa rozbudowa fabryki kuchenek Electrolux w Świdnicy. Zakład zostanie powiększony o około 10 tysięcy metrów kwadratowych. Powstanie aż osiem nowych linii produkcyjnych, prasy i pozostałe stanowiska pracy. Prace nad rozbudową potrwają do końca lutego 2023 roku. Electrolux planuje także wprowadzić politykę zmierzającą do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a także wprowadzenie bardziej energooszczędnych technologii.

15 lat istnienia fabryki w Świdnicy

Fabryka Electrolux w Świdnicy rozpoczęła działalność 15-cie lat temu, a dokładnie w grudniu 2006 roku. Był to już trzeci zakład powstały w Polsce. Świdnicki Electrolux został zbudowany od zera w Wałbrzyskiej Strefie Ekonomicznej. Fabryka zajmuje duży teren około trzystu tysięcy metrów kwadratowych. W jego skład wchodzi powierzchnia budynków i magazyny. Electrolux w Świdnicy produkuje przede wszystkim kuchenki gazowe, elektryczne gazowo-elektryczne, kuchenki z podwójnym piekarnikiem oraz piekarniki do zabudowy kuchennej. Firma idzie z duchem czasu i wypuszcza na rynek także nowoczesne płyty indukcyjne i ceramiczne.  Nowoczesne urządzenia są sprzedawane zarówno w Polsce jak i w Europie.

Rozbudowa fabryki Electroluxa trwa

W Świdnicy przez pierwsze lata działalności produkowano najprostsze kuchenki. Po jakimś czasie jednak zaczęto produkować w Świdnicy bardziej zaawansowane urządzenia. Rozbudowa fabryki przyniesie wymierne korzyści firmie. Powstanie osiem nowych linii produkcyjnych, a powierzchnia magazynu powiększy się o dodatkowe 10 tysięcy metrów kwadratowych.