Mieszkańcy miasta szykują się na majówkę

Mieszkańcy miasta szykują się na majówkę

Szykując się na majówkę, zdecydowanie warto pamiętać o kilku prostych zasadach. Z wymarzonej wycieczki warto wrócić zdrowym i wypoczętym!

 

Już za niecałe trzy tygodnie rozpocznie się majówka! To wyczekiwany przez wszystkich czas, w którym zdecydowanie będzie można odpocząć od codziennych obowiązków. Warto jednak zaznaczyć, że to również czas, wzmożonej ostrożności oraz odpowiedzialności. Na drogach zauważalny jest intensywny ruch. Lokalni policjanci proszą, aby planować swoje wycieczki z rozwagą i przestrzegać obowiązujących przepisów drogowych. Pamiętajmy na drodze nie jesteśmy sami!

Każdego roku w weekend majowy zauważalne są korki oraz utrudnienia na trasach. Niestety co sezon w tym okresie zauważalna jest zwiększona ilość wypadków, w tym śmiertelnych. Z tego względu warto unikać niepotrzebnych ryzyk i manewrów samochodowych. Ponadto warto również pamiętać, aby w miejscach postojowych lub w lasach zostawiać po sobie porządek. W ten sposób przyczyniamy się do dbania o środowisko naturalne.