Młodzieżowe drużyny ŚKPR-u Świdnica cieszą się doskonałym tygodniem

Młodzieżowe drużyny ŚKPR-u Świdnica cieszą się doskonałym tygodniem

Miniony tydzień przyniósł wiele radości młodzieżowym drużynom Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Drużyny juniorów młodszych i młodzików, a także zespół seniorów rezerw, który bierze swoje pierwsze kroki w III lidze, mogły uśmiechać się szeroko, zdobywając po trzy punkty dla swojego klubu.

W nadchodzącym sezonie 2023/2024 w rywalizacji na boiskach III ligi weźmie udział łącznie osiem drużyn. Mimo że oficjalny start rozgrywek zaplanowany jest na styczeń, świdniczanie już teraz mogą pochwalić się pierwszym meczem. 25 października, na własnym terenie, zmierzyli się z rezerwowymi zawodnikami akademickiego klubu z Zielonej Góry, którzy również są młodymi graczami – głównie juniorami młodszymi oraz juniorami.

Spotkanie było pełne emocji i napięcia, ale ostatecznie to ŚKPR Świdnica cieszył się z triumfu, pokonując przeciwników wynikiem 26:24. Po pierwszej połowie wynik był remisowy (13:13). Decyzja o zgłoszeniu rezerw do III ligi ma na celu głównie zapewnienie dłuższego czasu gry dla juniorów młodszych. Wszystko wskazuje na to, że ich standardowe rozgrywki nie będą zbyt długotrwałe, a dodatkowe mecze w lidze na pewno przyczynią się do ich rozwoju.