Muzyczne Talenty Przedszkolaków w Witoszowie Dolnym!
Setki uśmiechów, dziecięcej energii i radosnych melodii – tak wyglądało środowe przedpołudnie w Witoszowie Dolnym. Wielofunkcyjna świetlica „Leśniczówka” stała się miejscem, gdzie mali mieszkańcy gminy Świdnica mogli zaprezentować swoje muzyczne talenty podczas szóstej edycji Gminnego Konkursu Piosenki Przedszkolnej. Tegoroczna odsłona wydarzenia została poświęcona piosenkom Majki Jeżowskiej, które na co dzień towarzyszą dzieciom w zabawie i nauce.
Dziecięca scena pełna emocji
Już od wczesnych godzin sala wypełniła się młodymi artystami oraz ich opiekunami. Organizator, Przedszkole w Witoszowie Dolnym, zadbał o przyjazną atmosferę i dopracowaną oprawę konkursu. Uczestnictwo dzieci z różnych części gminy – od Lutomi Dolnej, przez Grodziszcze, po Bystrzycę Dolną i Mokrzeszów – świadczy o popularności tego wydarzenia wśród lokalnych przedszkoli.
Spotkanie otworzył taneczny występ najmłodszych z miejscowego przedszkola, dzięki czemu sala od razu wypełniła się pozytywną energią i entuzjazmem.
Przebieg konkursu i wyróżnienia
Każde dziecko miało okazję wystąpić solo ze swoim ulubionym utworem. W repertuarze nie zabrakło takich piosenek jak „Kolorowe dzieci”, „A ja wolę moją mamę” czy „Na plaży”. Wśród wykonawców znalazły się dzieci reprezentujące niemal wszystkie miejscowości gminy: Natalia Dudzic, Emilia Lorens, Nela Kuczyńska, Wiktoria Cech, Zuzanna Strzała, Daria Dobrzańska, Łucja Koźbiał, Hanna Strach, Pola Bąkowska i Tymon Pokrywka.
Występy oceniało jury złożone z osób czynnie zaangażowanych w życie oświatowe i kulturalne gminy – Krystyny Kwaśnik, Tadeusza Szarwaryna oraz Krzysztofa Jasa. Pod uwagę brano dobór repertuaru, kulturę sceniczną, strój oraz sposób prezentacji utworów. Mimo różnic wiekowych poziom artystyczny był bardzo wysoki, a każdy uczestnik wykazał się dużą odwagą na scenie.
Goście i wsparcie społeczności
Wydarzenie zgromadziło również przedstawicieli władz lokalnych, w tym zastępcę wójta gminy Świdnica, przewodniczącą Rady Gminy oraz dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury. Ich obecność podkreśliła wagę wspierania lokalnych inicjatyw rozwijających pasje najmłodszych mieszkańców.
Nagrody, upominki i wspólna zabawa
Na zakończenie konkursu wszyscy młodzi wokaliści otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz upominki. Doceniono również nauczycieli i przedszkola, które zaangażowały się w przygotowania, wręczając im dyplomy i statuetki. Po oficjalnej części dzieci wraz z opiekunami uczestniczyły we wspólnej zabawie przy hitach Majki Jeżowskiej oraz delektowały się słodkim poczęstunkiem.
Zarówno liczba uczestników, jak i życzliwość obecnych pokazują, jak ważne dla lokalnej społeczności są tego typu wydarzenia. Przedszkolaki z gminy Świdnica znów udowodniły, że muzyka i radość mogą łączyć ludzi bez względu na wiek.
Źródło: Urząd Gminy w Świdnicy
