Nieproszeni goście w świdnickich altankach: w rękach policji trzech młodych sprawców kradzieży

Nieproszeni goście w świdnickich altankach: w rękach policji trzech młodych sprawców kradzieży

Na przestrzeni października i listopada 2023 roku, altanki ogrodowe w Świdnicy stały się celem serii włamań. Śledczy z miejscowego Wydziału Kryminalnego podjęli intensywne działania, aby wyjaśnić te incydenty. W wyniku włamania, ofiary straciły różne przedmioty, począwszy od elektronarzędzi i drobnego sprzętu AGD, po zabawki oraz artykuły spożywcze, a nawet karmę dla zwierząt.

Kilka tygodni badań okazało się owocne – funkcjonariusze zatrzymali trio mieszkańców Świdnicy. Mężczyźni, w wieku 18, 19 i 22 lat, usłyszeli w sumie 11 zarzutów dotyczących włamań. Straty wynikające z ich działań oszacowano na blisko 19 tysięcy złotych. Policja odzyskała również część skradzionych przedmiotów, które mają zostać zwrócone właścicielom – informuje rzecznik prasowy komendy.

Sprawcy teraz staną przed sądem i będą musieli odpowiedzieć za swoje działania. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi im surowa kara – nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

W związku z tymi wydarzeniami, asystent inspektora Ząbek wzywa wszystkich właścicieli i użytkowników ogródków działkowych, aby starannie zabezpieczyli swoje altanki. Szczególnie zaleca zabezpieczanie drzwi i okien, a cenne przedmioty, takie jak elektronarzędzia, sprzęt i dokumenty powinny być przechowywane w miejscach bezpiecznych. Ten apel jest szczególnie ważny w sezonie jesienno-zimowym, kiedy odwiedziny na działce nie są tak częste jak w sezonie letnim.