Ostatnie dni, aby skorzystać z basenu w Świdnicy. Są promocje!

Ostatnie dni, aby skorzystać z basenu w Świdnicy. Są promocje!

Zmodernizowany basen w Świdnicy to powracająca atrakcja na mapie miasta. Jeszcze nie funkcjonuje w pełni, ale już cieszy się dużą popularnością. Zostały ostatnie trzy dni, aby skorzystać z wodnych atrakcji. Można kupić tańsze bilety. 

Mimo, że świdnicki basen jest wciąż remontowany, władze miasta zdecydowały się na uruchomienie przynajmniej części kompleksu na pół letniego sezonu. Zmodernizowane za 35 milionów złotych kąpielisko zostało częściowo oddane do dyspozycji mieszkańców 20 lipca. Zarządzający obiektem Ośrodek Sportu i Rekreacji poinformował, że 4 września to ostatni dzień korzystania z basenu w tym sezonie. Od poniedziałku, 5 września basen będzie zamknięty.

Przemysław Grzyb z OSiR-u informuje, że w ramach promocji w trzy ostatnie dni obowiązywać będą niższe ceny biletów. Całodzienny bilet będzie kosztować tylko 15 zł (normalny) i 10 zł (ulgowy). To o kilka złotych mniej niż w przypadku zakupu zwykle obowiązujących w tych dniach biletów weekendowych. Dodatkowo dostępne są ulgi: bilety rodzinne, zniżki dla posiadaczy Świdnickiej Karty Dużej Rodziny czy Świdnickiej Karty Seniora.

Wielkie koszta i kilka mankamentów

Modernizacja otwartego basenu w Świdnicy to najdroższa tego typu inwestycja w regionie wałbrzyskim. Jak wyliczają pracownicy Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, w skład wodnego kompleksu wchodzą: dwa baseny rekreacyjne, basen sportowy, brodzik oraz wodny plac zabaw. Wśród atrakcji znalazły się dwie zjeżdżalnie, dzika rzeka, kula generująca fale, gejzery powietrzne oraz wiele innych. 

Niestety nie obeszło się dotychczas bez większych usterek i widocznych błędów w planowaniu. Już w pierwszych dniach zeszło powietrze z kolorowego balonu. Usterki nie dało się usunąć i balon zniknął tak szybko, jak się pojawił. 

Wiele osób narzekało również na temperaturę wody. Okazało się, że nie jest ona w ogóle ogrzewana, co w porównaniu do basenów letnich w Jaworze, Nowej Rudzie i Strzegomiu wychodzi na wielki minus. Nie przygotowano także wystarczającej ilości pomocy dla osób niepełnosprawnych. Zapomniano o nich projektując choćby zejścia do niecki sportowej.