Otwarcie 8. edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” i konkursu „Zalogowani”

Otwarcie 8. edycji programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” i konkursu „Zalogowani”

Program edukacyjny o nazwie „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” rozpoczyna swój ósmy sezon. Równolegle, w ramach tego programu, wystartował również konkurs „Zalogowani”. Termin składania zgłoszeń przez uczniów ósmych klas ze świdnickich szkół wyznaczono na dzień 17 września. Liczba uczestników jest ograniczona, co oznacza, że decyduje porządek nadesłanych aplikacji. W puli nagród znalazły się, jak każdego roku, nagrody pieniężne oraz atrakcyjne przedmioty.

Do konkursu „Zalogowani” zakwalifikuje się do 220 osób, które jako pierwsze dopełnią wszystkich wymaganych formalności – po 20 osób z każdej szkoły. Uczestnicy, którzy zostaną zaakceptowani do udziału w konkursie, otrzymają o tym informacje 20 września bieżącego roku.

Podstawowym celem programu „Zostańcie z nami – Miasto i Powiat Świdnica” jest rozwijanie wiedzy i umiejętności praktycznych, które pomogą młodym osobom w realizacji ich planów edukacyjnych i zawodowych, a także w radzeniu sobie w warunkach gospodarki rynkowej. Dodatkowym celem jest dostarczenie lokalnym firmom i potencjalnym inwestorom wykształconego personelu, który spełni ich oczekiwania. Program jest realizowany przez Gminę Miasto Świdnica, przy współpracy ze Stowarzyszeniem Przedsiębiorców i Kupców Świdnickich, Powiatowym Urzędem Pracy w Świdnicy oraz Starostwem Powiatowym w Świdnicy. Partnerami programu są również lokalni biznesmeni.