Śmiertelna tragedia pod świdnicką kurią biskupią: Mężczyzna zmarł na ławce z powodu wychłodzenia organizmu

Śmiertelna tragedia pod świdnicką kurią biskupią: Mężczyzna zmarł na ławce z powodu wychłodzenia organizmu

Pod mury świdnickiej kurii biskupiej doszło do tragicznego zdarzenia. Ciało mężczyzny, który najprawdopodobniej zmarł na skutek wyziębienia organizmu, zostało odkryte na jednej z ławek. Śledztwo w tej sprawie rozpoczęła prokuratura.

Niezwykle smutne wydarzenie miało miejsce w nocy 25 listopada, jednak informacje na jego temat ujawnione zostały dopiero teraz przez Straż Miejską. Służby poinformowały, że zgłoszenie o mężczyźnie leżącym na ławce przy placu Jana Pawła II wpłynęło do dyżurnego około godziny 2.20.

Zgłoszenie przekazał operator monitoringu, który zauważył nietypową sytuację. Na miejsce natychmiast został skierowany patrol straży miejskiej. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze stwierdzili, że mężczyzna nie daje oznak życia, dlatego bezzwłocznie przystąpili do reanimacji.

W działania ratunkowe zaangażowali się również policjanci, którzy dołączyli do strażników miejskich w próbie reanimacji zmarłego. Mimo podjętych starań, nie udało się przywrócić mężczyźnie czynności życiowych. Lekarz, który przybył na miejsce, oficjalnie stwierdził zgon.