Spędź wakacje na Dolnym Śląsku!

Spędź wakacje na Dolnym Śląsku!

Zaplanuj atrakcyjne wakacje w swoim województwie.

Świdnica położona jest w malowniczym obszarze Dolnego Śląska. Nasze województwo jest niewątpliwie atrakcyjne pod kątem turystycznym. Z tego względu mieszkańcy Świdnicy nie muszą szukać atrakcji wypoczynkowych w innych regionach naszego kraju. Dziś zwracamy uwagę na miejscowości, które koniecznie trzeba odwiedzić w naszym województwie.

Zdecydowanie na  szczycie listy turystycznej powinien znaleźć się Wrocław. To nowoczesne, a zarazem historyczne miasto, w którym znajduje się wiele pięknych zabytków i atrakcji. W mieście koniecznie trzeba zobaczyć Wrocławski Rynek, Ostrów Tumski, Iglicę, Halę Stulecia, krasnale, Narodowe Forum Muzyki, Teatr Lalek, wrocławskie zoo.

Na Dolnym Śląsku znajduje się karkonoskie pasmo górskie. Można wręcz zachwycić się pięknymi krajobrazami górskimi tutejszego regionu. Znajduje się tu m.in. Karpacz, Szrenica. Od dawna nasz region słynie z średniowiecznych zamków, które wzbudzają zachwyt wśród turystów z całego świata. Jednym z największych i godnych zobaczenia zamków w Polsce jest zdecydowanie Zamek Książ w Wałbrzychu. Zamek posiada piękne ogrody, podziemne tunele, komnaty zamkowe.