Uczniowie zbierali nakrętki dla Amelki

Uczniowie zbierali nakrętki dla Amelki

Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Stanowicach zbierali nakrętki, żeby pomóc dwuletniej Amelce. Możemy mówić o naprawdę świetnym wyniku!

Różne potrzeby

Uczniowie zebrali osiem dużych worków nakrętek! Dochód ze sprzedaży w całości wesprze Amelię Gmyrek. Amelia Gmyrek to dwuletnia dziewczynka, która choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Rdzeniowy zanik mięśni to mutacja genetyczna, która po prostu niszczy mięśnie. Warte podkreślenia jest również to, że mowa o mięśniach odpowiedzialnych nie tylko za chodzenie czy siedzeniechoroba dotyka także mięśnie odpowiedzialne za oddychanie. W takich okolicznościach rozwiązaniem jest terapia genowa, czyli lek kosztujący niemal 9 mln zł. Lek ten można określać mianem najdroższego na świecie.

Wypada też dodać, że Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Stanowicach nie pierwszy raz organizuje zbieranie nakrętek. Wiadomo również, że nie po raz ostatni – potrzeb nie brakuje. Nie ma też co ukrywać, że możemy mówić o wpływaniu na świadomość – pomoc nie zawsze jest tak trudna, jak niektórym może się wydawać. Warto także wziąć pod uwagę, że zbieranie nakrętek to akcja, która interesuje dzieci i dorosłych.