Wspaniała wiadomość dla rodziny: jednojajowe bliźniaki otrzymują wózek jako dodatkowy prezent od Urzędu Gminy Świdnica

Wspaniała wiadomość dla rodziny: jednojajowe bliźniaki otrzymują wózek jako dodatkowy prezent od Urzędu Gminy Świdnica

Radosne wydarzenie w rodzinie z Pszenna – urodziły się jednojajowe bliźniaki. Szczęśliwi rodzice, państwo Zastawni, nazwali swoje pociechy imionami Bruno i Borys. Dwa miesiące po narodzinach bliźniaków, rodzina odwiedziła Urząd Gminy, gdzie odebrali pakiety powitalne w ramach akcji „Największy Skarb Gminy to Ty”. Zastępca wójta, Bartłomiej Strózik, osobiście wręczył prezenty.

Od 2016 roku, każde nowo narodzone i zameldowane w gminie Świdnica dziecko jest obdarowywane pakietem powitalnym. Przez ostatnie 8 lat, aż 1147 rodzin zostało obdarowanych tym gestem. Bliźniaki zasługują na coś ekstra – tym razem były to wózki.

Państwo Zastawni, teraz szczęśliwi rodzice trójki dzieci, dzielnie radzą sobie z wyzwaniami związanymi z rodzicielstwem. Ich starszy syn, Olek, chętnie pomaga im w codziennych obowiązkach. Rodzina bardzo ceni miejsce, w którym mieszka – Pszenno. W miejscowości znajduje się żłobek oraz nowoczesne przedszkole, do którego chodzi Olek. Państwo Zastawni chwalą opiekunki syna – panią Kazię i Ewunię. Dodatkowo, doceniają szybki dostęp do opieki medycznej oraz dynamiczny rozwój samej miejscowości i okolic. Po 8 latach życia w Niemczech, zdecydowali się wrócić do Polski i zamieszkali w Pszennie.