37-letni mężczyzna oskarżony o brutalne zabójstwo

37-letni mężczyzna oskarżony o brutalne zabójstwo

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy postawiła zarzuty dotyczące zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem 37-letniemu Damianowi S. Postawione oskarżenia są powiązane z incydentem, podczas którego mężczyzna miał podpalić 42-latka. Ofiara i podejrzany znaleźli się razem, pijąc alkohol, przed tragicznym wydarzeniem.

Zdarzenie, które skończyło się tragedią, miało miejsce nocą między czwartkiem a piątkiem poprzedniego tygodnia. Jak poinformował PAP Prokurator Rejonowy w Świdnicy Marek Rusin, ciało 42-latka zostało odkryte następnego dnia na jednym z podwórek w centrum Świdnicy.

Po przeprowadzeniu wstępnych oględzin, z udziałem lekarza medycyny sądowej, stwierdzono, że przyczyną śmierci były liczne oparzenia wynikające z podpalenia. Po analizie dowodów prokurator doszedł do wniosku, że ofiara została podpalona.

Dzięki monitoringu z prywatnej kamery zabezpieczającej teren podwórka, na którym odnaleziono zwłoki, śledczy byli w stanie zidentyfikować sprawcę. Nagranie pokazuje, jak ofiara i podejrzany piją razem alkohol. Następnie uwiecznione zostało, jak Damian S. podpala 42-latka. W czasie, gdy ofiara płonie, podejrzany zapala papierosa i oddala się z miejsca zdarzenia – relacjonował prokurator Rusin.

Prokurator postawił Damianowi S. poważne oskarżenie o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem. Na wniosek prokuratury, sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na okres trzech miesięcy.