Alarm przeciwpożarowy w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy wywołał nocną interwencję straży pożarnej

Alarm przeciwpożarowy w Muzeum Dawnego Kupiectwa w Świdnicy wywołał nocną interwencję straży pożarnej

W godzinach nocnych pomiędzy piątkiem a sobotą, w świdnickim Muzeum Dawnego Kupiectwa, doszło do uruchomienia systemu alarmowego. Zainicjowało to natychmiastową reakcję służb ratowniczych. W sumie akcję podjęły aż 3 zastępy straży pożarnej. Niemniej jednak, po przybyciu na miejsce zdarzenia, nie stwierdzono jakiegokolwiek zagrożenia.

Komunikat o potencjalnym zagrożeniu pożarowym dotarł do odpowiednich jednostek o 1:25 w nocy w sobotę. Alarm przeciwpożarowy w Muzeum Dawnego Kupiectwa został uruchomiony, powodując mobilizację dwóch zespołów Ratowniczo-Gaśniczych PSP z Świdnicy oraz dodatkowo jednego zastępu z OSP Świdnica. Po dostaniu się do wnętrza budynku i dokładnej inspekcji, okazało się, że nie ma tam żadnego powodu do niepokoju – relacjonuje mł. brygadier Łukasz Grzelak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy.

Cała operacja, mimo braku rzeczywistego zagrożenia, trwała do 3:30 w nocy. Strażacy mogli wtedy zakończyć swoją interwencję, upewniwszy się, że sytuacja jest pod kontrolą i nie ma żadnego zagrożenia dla bezpieczeństwa obiektu muzealnego.