Badania cytologiczne dla kobiet

Badania cytologiczne dla kobiet

Bezpłatne badania w cytobusie. Zapisz się i zbadaj. To może uratować Tobie życie!

 

W naszym mieście odbędą się badania cytologiczne! Badania będą całkowicie bezpłatne. Zostaną zrealizowane w specjalnym cytobusie, w dniu 26 marca 2023 roku (w niedzielę). Badania rozpoczną się o godzinie 10:00. Cytobus będzie zlokalizowany w Parku Centralnym w Świdnicy. Cytobus to mobilny gabinet położniczy dostosowany do przeprowadzania badań kobiet.

Badania realizowane są przez fundację Endomama. Z bezpłatnego badania mogą skorzystać kobiety zamieszkujące nasze miasto, a także panie zameldowane w naszym powiecie. Do udziału w projekcie zaproszone są panie w przedziale wiekowym 25-59 lat. Przed badaniem należy jednak dokonać zapisu poprzez stronę www.rakchadzawspak.pl. W wskazanym miejscu znajduje się niezbędny formularz.

Bez wątpienia tego typu akcje są jak najbardziej potrzebne! Nie od dziś wiadomo, że rak szyjki macicy jest jednym z najczęstszych nowotworów występujących u kobiet. Badanie, które odbędzie się w Świdnicy jest bezpłatne, bezbolesne i trwa zaledwie 10 minut. Zdecydowanie warto jest się przebadać i szybko zareagować na pojawiające się zmiany chorobowe.