Dystrybucja broni palnej – czy każda firma może sobie na to pozwolić?

Dystrybucja broni palnej – czy każda firma może sobie na to pozwolić?

O ostatnich czasach dużo mówi się na temat broni palnej i bezpieczeństwa osób. O ile w Ameryce broń może kupić prawie każda osoba, o tyle w Polsce na szczęście prawo jest mocno okrojone i zakup broni wcale nie jest taki łatwy. Nie tak łatwo znaleźć dystrybutora broni, bowiem musi być to firma, jaka spełniać musi określone warunki. Branża lotnicza i wojskowa ma swoich sprawdzonych dystrybutorów, którzy dbają o ich wyposażenie.

Pozwolenie na sprzedaż/posiadanie broni palnej

Ciężko jednak zrezygnować z broni. Od tego tak naprawdę zależy bezpieczeństwo wielu państw. Wystarczy bowiem spojrzeć na konflikty zbrojne w Europie i na innych kontynentach, aby mieć świadomość tego, że bez dostawcy broni się nie obędzie.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wydaje pozwolenia firmom do tego, aby Ci mogli zajmować się sprzedażą broni i innych produktów z tym związanych, branży lotniczej oraz innym jednostkom. Co więcej, mogą oni sprzedawać broń także klientom indywidualnym – o ile Ci posiadają stanowcze pozwolenia. Nabycie broni w Polsce związane jest ze spełnieniem określonych przepisów. Każdy dystrybutor musi również spodziewać się kontroli (niespodziewanych!). Rząd bowiem chce mieć pewność, że żaden pistolet czy też inny produkt, nie znajdzie się w rękach osób niepowołanych.

Technologia wojskowa – co można kupić?

Przyznać trzeba, że technologia wojskowa w ostatnich czasach mocno poszła do przodu. W związku z tym, do dyspozycji jest różnorodna broń, którą można wykorzystać podczas różnych działań. Mowa tutaj m.in. o amunicji, jaką można podzielić na małokalibrową, średniokalibrową. W sklepach dostępna jest także amunicja artyleryjska, czołgowa i moździerzowa. Oprócz sprzedaży broni, amunicji, można tam znaleźć również szereg szkoleń, które przeznaczone są dla wojska oraz dla innych osób, które ściśle związane są z tą tematyką.

Wojsko, policja i inne jednostki specjalistyczne mają także do wykorzystania nowoczesne rozwiązania IT. Obejmują one m.in. elektroniczną księgę ewidencji wytwarzania i obrotu specjalnego, urządzenia ID (Interception Detector) + TRACKER, systemy łączności (np. WB – Fonet) – materiały PDF. Taki asortyment dostępny dla klientów jest bardzo duży.

Dowodzi tego dystrybutor broni – firma Vismag. Ich pełną ofertę, wraz z opisem, można znaleźć na https://www.vismag.pl/. To oni są w stanie zorganizować (oprócz sprzedaży broni i amunicji) szkolenia specjalistyczne, które mogą obejmować takie zagadnienia jak: profesjonalne szkolenia z zakresu ochrony obiektów przemysłowych, budynków rządowych, hoteli, itd.