Incydent drogowy w Świdnicy: Kierowca dostawczego samochodu potrącił pieszego na ul. Kotlarskiej

Incydent drogowy w Świdnicy: Kierowca dostawczego samochodu potrącił pieszego na ul. Kotlarskiej

Dzienne wydarzenie miało miejsce na ulicy Kotlarskiej w Świdnicy, gdzie do nieszczęśliwego zdarzenia doszło dzisiaj. Przypadkowo, po godzinie 12:00, kierujący samochodem dostawczym podczas wycofywania pojazdu, przypadkowo uderzył mężczyznę nieopodal wejścia do rynku miejscowego.

Z relacji poszkodowanego wynikało, że poczuł intensywne uderzenie po usłyszeniu krzyków przechodniów. Zgłosił, że kierowca nie podjął próby zatrzymania pojazdu, kontynuując swoje działania. Poszkodowany czekał na swoje zamówione jedzenie na zewnątrz niewielkiego punktu gastronomicznego. Po doznaniu uderzenia stracił równowagę, co doprowadziło do prawdopodobnego nadwerężenia kolana. Ze względu na brak wolnych ambulansów zdecydował się na własną rękę dotrzeć do szpitalnej izby przyjęć. Dodatkowo wspomniał, że sprawca wypadku zarzucał mu stanie na chodniku i nie przeprosił za spowodowane zdarzenie.

Sytuacja ta została zarejestrowana przez miejski system monitoringu. Po zbadaniu nagrania w siedzibie straży miejskiej, policja postanowiła ukarać kierowcę grzywną w wysokości 2,5 tysiąca złotych za spowodowanie tego incydentu.