Jakub Pawłowski – dwukrotnie nagrodzony absolwent Politechniki Wrocławskiej

Jakub Pawłowski – dwukrotnie nagrodzony absolwent Politechniki Wrocławskiej

Studia magisterskie na Politechnice Wrocławskiej (PWr) ukończył Jakub Pawłowski, który po raz drugi zdobył tytuł najlepszego studenta tej prestiżowej uczelni. Były uczeń Liceum Ogólnokształcącego nr II w Świdnicy znów stanął na podium, tym razem jako zwycięzca części konkursu przeznaczonej dla magistrów.

PWr każdego roku gromadzi swoich wybitnych absolwentów w ramach rywalizacji o miano najlepszego. Konkurs prowadzony jest w dwóch kategoriach: dla osób, które ukończyły studia pierwszego stopnia oraz tych, którzy zdobyli dyplom magistra.

W roku akademickim 2022/23 Jakub Pawłowski okazał się bezkonkurencyjny wśród magistrów, zdobywając tym samym swoje kolejne wyróżnienie. W czasie swojej edukacji na PWr skupiał się na kierunku Big Data Analytics.

Jakub tłumaczy swoją decyzję o wyborze tego właśnie kierunku: „Zdecydowałem się na te studia, ponieważ wiedziałem, że umożliwią mi nie tylko poszerzenie moich horyzontów i zdobycie cennej wiedzy z fizyki, lecz także z matematyki oraz istotnych zagadnień informatyki” – mówi laureat nagrody.