Jubileusze małżeńskie dziesięciu par w Świdnicy

Jubileusze małżeńskie dziesięciu par w Świdnicy

Dziesięć par małżeńskich z regionu Świdnicy miało okazję uczcić swoje jubileusze małżeńskie, co stanowi dowód na to, że ich decyzja o wspólnym życiu sprzed półwiecza i więcej, była słuszna. Wszystkie te pary ślubowały sobie miłość wiele lat temu i postanowiły żyć razem, a teraz mają szansę celebrować ten wyjątkowy czas.

Zofia i Kazimierz Róziowie ze Świdnicy mieli szczególny powód do radości, obchodząc 55 rocznicę swojego ślubu. Pozostałe pary, które składają się m.in. z Danuty i Zbigniewa Boczków, Marii i Ryszarda Haliców, Jadwigi i Jerzego Pacułów ze Świdnicy oraz Danuty i Andrzeja Antosiaków, Józefy i Leszka Czyżewskich, Kazimiery i Jana Kopciów, Teresy i Andrzeja Korczaków, Bożeny i Józefa Mytychów oraz Anny i Józefa Rusaków z gminy Świdnica świętowały złote gody – czyli upamiętnienie 50 lat spędzonych w związku małżeńskim.

Uroczystość ta nie obyła się bez specjalnych odznaczeń. Medale za długoletnie pożycie małżeńskie, przyznane przez Prezydenta RP, wręczyły Beata Moskal-Słaniewska – prezydent Świdnicy, oraz Teresa Mazurek – wójt gminy Świdnica. Atmosferę świętowania podkreślał występ zespołu AleBabki z gminy Świdnica. Na uroczystości nie zabrakło również tradycji w postaci lampki szampana oraz pamiątkowych życzeń od najbliższych.