Lato w wielkim mieście

Lato w wielkim mieście

Lato trwa w najlepsze i od pierwszych dni rozpieszcza nas wspaniałą pogodą. Wiele osób zaplanowało już urlopy i zaczyna przygotowania do długo wyczekiwanych wyjazdów na wymarzone wakacje. Niektórzy jednak najbliższe tygodnie spędzą w mieście, dlatego podpowiadamy, jak przygotować się na ten nadchodzący ciepły czas.

Gdy decydujemy się spędzić lato w mieście, przygotowanie jest niezbędne. Dzięki temu żaden upał nie będzie nam straszny, a nasz organizm nie będzie narażony na szkodliwe efekty tak wysokich temperatur. Sprawdź, jak ujarzmić lato, spędzając je w wielkim mieście.

Domowy niezbędnik na upalne dni

Pierwszym krokiem, jaki warto zrobić jest oczywiście wyposażenie domu lub mieszkania w kilka rzeczy, które pomogą nam funkcjonować nawet w najbardziej upalne dni.

  • Nikogo chyba nie zaskoczy najbardziej oczywista rzecz, czyli wentylator. Inną opcją o podobnych właściwościach jest przenośny klimatyzator. Oba te produkty znajdziesz w aktualnej gazetce Kaufland – www.kaufland.pl/gazeta-reklamowa.html. Największa różnica między tymi dwoma urządzeniami polega na tym, że wentylator, dzięki podmuchom powietrza, daje nam wrażenie jego odświeżenia i ochłodzenia, a klimatyzator faktycznie obniża temperaturę powietrza w pomieszczeniu. Dbanie o klimatyzator wymaga też dodatkowo wymiany filtrów.
  • Jeśli nie wyobrażamy sobie letnich wieczorów bez szeroko otwartych okien lub drzwi balkonowych, ale jednocześnie nie chcemy, aby w naszym domu roiło się od owadów szukających schronienia, warto założyć specjalne moskitiery. Ta drobna siateczka zabezpieczy nasz dom przed małymi, nieproszonymi gośćmi.
  • Jeśli mamy możliwość, warto zmienić dotychczasowe jasne rolety na takie wykonane z grubszego i ciemnego materiału. Zatrzymają one więcej zarówno światła, jak i ciepła, które nie nie będzie nagrzewać pomieszczenia.

Relaks na wyciągnięcie ręki

Na specjalną uwagę zasługuje też ogród i balkon. Są to miejsca, w których przez najbliższe miesiące również będziemy spędzać coraz więcej czasu. Właśnie dlatego warto dopasować je do naszych potrzeb i uczynić z nich idealne miejsce do letniego relaksu.

Podstawowym wyposażeniem są meble ogrodowe – już wygodne krzesełko obłożone miękkimi poduszkami czy leżak i stolik kawowy tworzą zestaw idealny. Na większych tarasach lub w ogrodzie świetnie sprawdzi się też kanapa, ławka, wiszący fotel lub hamak.

Większą prywatność i ciszę zapewnią drewniane ścianki lub kratownice, które jednocześnie mogą być podporą dla roślin wysokopiennych. Całość stworzy naturalną osłonę przed wzrokiem przypadkowych przechodniów czy gwarem okolicznej ulicy.

Jeśli lubimy jedzenie na świeżym powietrzu, warto też zaopatrzyć się w lodówkę turystyczną lub specjalnie zaprojektowany kosz piknikowy, który pozwoli utrzymać odpowiednią temperaturę jedzenia i napojów.

Lato w mieście wcale nie musi być uciążliwe. Wystarczy tylko właściwe przygotowanie i kilka sprawdzonych udogodnień, a niemal natychmiast będziemy mogli się nim cieszyć i korzystać z niego w pełnej okazałości.