Mieszkaniec Powiatu Świdnickiego zatrzymany za dewastację Kościoła Pokoju w Świdnicy

Mieszkaniec Powiatu Świdnickiego zatrzymany za dewastację Kościoła Pokoju w Świdnicy

52-letni mieszkaniec Powiatu Świdnickiego, odpowiedzialny za akt wandalizmu na terenie Kościoła Pokoju w Świdnicy, został aresztowany przez lokalne służby policyjne. Incydent miał miejsce w nocy 12 stycznia, kiedy to sprawca dewastował ściany zabytkowego obiektu, nanosząc na nie wulgaryzmy i symbole nazistowskie przy użyciu farby w sprayu.

Dzisiaj mężczyzna stanął przed prokuraturą, gdzie usłyszał oficjalne zarzuty. Został zatrzymany przez policję świdnicką, a następnie przekazany do prokuratury. Nie próbował zaprzeczać swojej winy. Podczas przesłuchania wyjaśnił, że jego działania były formą ekspresji własnych poglądów dotyczących sytuacji politycznej w kraju. Przyznał również, że planował ten czyn wcześniej i że był pod wpływem alkoholu, gdy go dokonał.

W odpowiedzi na swoje czyny, sąd zastosował wobec niego zakaz opuszczania kraju oraz dozór policyjny. Warto przypomnieć, że Prokuratura Rejonowa w Świdnicy rozpoczęła dochodzenie w tej sprawie z urzędu, ze względu na publiczne znieważenie Prezesa Rady Ministrów oraz umieszczanie symboli nazistowskich na murze kościoła, który jest zabytkiem.

Za swoje działania, mężczyzna może otrzymać karę do 10 lat pozbawienia wolności.