Operacja antynarkotykowa w Świebodzicach: 22-latek zatrzymany za posiadanie substancji zabronionych

Operacja antynarkotykowa w Świebodzicach: 22-latek zatrzymany za posiadanie substancji zabronionych

Komisariat Policji w Świebodzicach informuje o znaczącym sukcesie Zespołu Kryminalnego. Podczas prowadzonych działań operacyjnych udało się zatrzymać mężczyznę, który podejrzewany był o przechowywanie narkotyków w swoim miejscu zamieszkania. W związku z tą sprawą, posiadanie nielegalnych substancji, postawiono mu już zarzuty. W efekcie, jeżeli zostanie skazany, będzie musiał stawić czoła karze do trzech lat pozbawienia wolności.

Akcja policji była elementem szerszych działań mających na celu identyfikację i zwalczanie osoby związanych z narkotykami na terenie powiatu. Wykorzystując wyniki wcześniejszych prac operacyjnych, funkcjonariusze skierowali swoje działania w stronę 22-letniego mężczyzny. Według zgromadzonych informacji, młody mężczyzna prawdopodobnie przechowywał narkotyki w swoim domu.

Podczas przeprowadzonego przez nich przeszukania mieszkania należącego do 22-latka, odkryli i skonfiskowali amfetaminę oraz marihuanę. W sumie zabezpieczono blisko 70 porcji tych nielegalnych substancji. Zarzuty związane z posiadaniem narkotyków zostały już postawione młodemu mężczyźnie.

Teraz, decyzja o jego dalszym losie zostanie podjęta przez sąd. Jeżeli zostanie skazany, grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności.