Oszuści wyłudzili pieniądze od 87-letniej kobiety, podając się za jej córkę

Oszuści wyłudzili pieniądze od 87-letniej kobiety, podając się za jej córkę

Policjanci z Świdnicy ostrzegają przed oszustwami telefonicznymi, w wyniku których starsze osoby tracą swoje oszczędności. Przestępcy stosują różne techniki manipulacji, aby skłonić ofiary do przekazania pieniędzy. Niedawno 87-letnia kobieta padła ofiarą takiego przestępstwa, kiedy osoba udająca jej córkę skłoniła ją do przekazania całego zgromadzonego dorobku życia.

Podstęp polegał na tym, że oszustka zadzwoniła do starszej kobiety z numeru, którego seniorka nie znała. Twierdziła zrozpaczona i zapłakana, że jest córką ofiary i że ma problem. Kiedy 87-latka zauważyła, że głos na telefonie brzmi inaczej, podszywająca się kobieta tłumaczyła to kontuzją nosa.

Przestępca podała seniorka fałszywą historię o wypadku samochodowym. Udało jej się wmówić kobiecie, że potrąciła ciężarną kobietę, która wskutek tego incydentu zmarła. Udawała rozpacz i błagała swoją „matkę” o pomoc finansową, potrzebną na pokrycie kaucji. Zasugerowała, że jeśli nie otrzyma wsparcia, grozi jej ośmioletni pobyt w więzieniu.