Podsumowanie 32. Fotomaratonu Świdnickiego: Trzydniowe święto pasji do fotografii

Podsumowanie 32. Fotomaratonu Świdnickiego: Trzydniowe święto pasji do fotografii

Trzydniowy festiwal fotografii w Świdnicy zakończył się ogłoszeniem wyników 32. Fotomaratonu Świdnickiego. To wydarzenie zgromadziło entuzjastów sztuki fotografii, którzy poddali się dwunastogodzinnemu wyzwaniu polegającemu na uchwyceniu najbardziej inspirujących zdjęć według wyznaczonych tematów przez organizatorów. Celem było nie tylko wykonanie zadania, ale także wykazanie się kreatywnością, indywidualnym spojrzeniem na otoczenie oraz determinacją do przetrwania do samego końca maratonu.

Do rywalizacji o tytuł najlepszego fotografa stanęło 34 uczestników. Ich misją było stworzenie 12 unikalnych obrazów na 12 różnych tematów w ciągu 12 godzin, gdzie co dwie godziny otrzymywali dwa nowe hasła. Wybrane tematy były zarówno konkretnymi obiektami, jak i abstrakcyjnymi pojęciami, które mieli uchwycić na zdjęciach: autoportret, romantycznie, plac zabaw, szarość, jestem z miasta, ostre kąty, zauroczenie, spotkanie z nieznajomym, w oknie i wolność.

Każdy z uczestników dotrwał do mety, ale co ciekawe jury w składzie Jacek Boczar (Okręg Dolnośląski ZPAF), Andrzej Protasiuk (Es. FIAP) oraz Andrzej Rutyna (Okręg Dolnośląski ZPAF), zdecydowało o niewybraniu zdobywcy Grand Prix. Drugie miejsce ex aequo zajęli Dominika Cybuch i Oleg Pietrzyk, którym przyznano nagrody o wartości 1500 złotych. Na trzecim miejscu uplasowała się Sylwia Brzęczek (1000 zł). Ponadto jury przyznało dwa wyróżnienia dla Marii Lauks i Jakuba Długosza, nagradzając ich po 500 złotych.