Zmiana sytuacji w IV lidze dolnośląskiej: BKS Bolesławiec odzyskuje punkty

Przed sobotnią rywalizacją, która miała miejsce 26 sierpnia, mieszkańcy Bolesławca nie mogli się pochwalić ani jednym punktem zdobytym przez swój zespół w ramach rozgrywek IV ligi dolnośląskiej. Jednakże, ten stan rzeczy uległ zmianie po tym, jak drużyna BKS Bolesławiec wyjechała na mecz przeciwko Polonii-Stali Świdnica.

Po pierwszej połowie gry na boisku dominował wynik bezbramkowy, co nie wróżyło spektakularnej zmiany sytuacji. Zaskoczenie nadeszło jednak po przerwie, kiedy to gospodarze zdobyli dwa gole. Pierwszego trafił Kajetan Frankowski w 60 minucie, a już dwie minuty później Wojciech Sowa zdobył kolejny punkt dla swojej drużyny. W ten sposób Polonia-Stal Świdnica uzyskała prowadzenie 2:0.

Wbrew przeciwnościom losu, BKS Bolesławiec udowodnił swoją determinację i pokazał, że gra do ostatniej minuty jest kluczem do sukcesu. Skutecznie wykorzystując błędy świdnickiego bramkarza, drużyna z Bolesławca najpierw zmniejszyła straty w 87 minucie gry, a następnie w doliczonym czasie doprowadziła do remisu. Mecz zakończył się wynikiem 2:2. Punkty dla BKS Bolesławiec zdobyli Piotr Skiba oraz Kacper Deka.