Podsumowanie tygodniowych interwencji Straży Miejskiej w Świdnicy – od 24 do 30 maja 2024 roku

Podsumowanie tygodniowych interwencji Straży Miejskiej w Świdnicy – od 24 do 30 maja 2024 roku

W ciągu ostatniego tygodnia maja 2024 (od 24 do 30), funkcjonariusze Straży Miejskiej w Świdnicy byli bardzo aktywni, wykonując w sumie 194 interwencje. Przypadki te były wynikiem zgłoszeń od mieszkańców oraz obserwacji z systemu monitoringu miejskiego. Niektóre interwencje zostały szczegółowo opisane przez funkcjonariuszy i omówione w cotygodniowym raporcie.

Pierwsza nietypowa interwencja miała miejsce 24 maja 2024 roku. O godzinie 8:06, dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał informację od pracownika monitoringu miejskiego o mężczyźnie leżącym na ławce przy Placu Drzymały. Osoba ta okazała się być bezdomnym Piotrem D., który pomimo propozycji pomocy, stwierdził, że nie potrzebuje wsparcia i samodzielnie opuścił miejsce zdarzenia.

Tego samego dnia jednak o godz. 9:50, dyżurny otrzymał kolejne zgłoszenie telefoniczne dotyczące innego mężczyzny, tym razem na wózku inwalidzkim, który stwarzał problemy na podwórzu przy ulicy Różanej. Okazało się, że to Piotr B., również bezdomny, znany strażnikom miejskim z wielu poprzednich interwencji. Mimo oferowanej pomocy, mężczyzna uparcie jej odmawiał. Po interwencji strażników, sytuacja uległa uspokojeniu.

Trzecia interwencja miała miejsce o godz. 10:42, kiedy dyżurny Straży Miejskiej w Świdnicy otrzymał kolejne zgłoszenie dotyczące mężczyzny leżącego na skwerze przy ulicy Wrocławskiej. Podobnie jak w dwóch wcześniejszych przypadkach, na miejscu funkcjonariusze zastali bezdomnego – tym razem była to osoba o imieniu Krzysztof S., która również odmówiła propozycji pomocy i sama oddaliła się z miejsca zdarzenia.