W czerwcu rusza szósta edycja rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski

W czerwcu rusza szósta edycja rywalizacji o miano Rowerowej Stolicy Polski

Po raz szósty rozpoczynają się ogólnopolskie zmagania rowerzystów, które mają na celu wyłonienie Rowerowej Stolicy Polski. Przedstawiony konkurs będzie trwał przez cały czerwiec. Każdy posiadacz roweru ma możliwość uczestnictwa, wymaga to jedynie instalacji aplikacji „Aktywne Miasta” na swoim smartfonie oraz wyboru miasta, na rzecz którego będą naliczane przejechane kilometry.

W menu aplikacji dostępny jest panel „Rowerowa Stolica Polski dla Miast i Gmin”, a także zakładka „Rywalizacje”. Kierownik Biura Sportu i Rekreacji Urzędu Miejskiego w Świdnicy, Radosław Werner, zwraca się do wszystkich: zarówno do tych, którzy już trenują na rowerze, jak i do tych, którzy dopiero planują zacząć swoją przygodę z tym sportem. Wskazuje na możliwość przystąpienia do rywalizacji miast i zachęca do wyboru Świdnicy jako miasta reprezentowanego.

Aplikacja „Aktywne Miasta” cieszy się dużym zainteresowaniem – dotychczas założyło w niej konto ponad 500 osób, które utworzyły 43 grupy. Uczestnicy wykazali się imponującą aktywnością – podczas treningów przejechali łącznie ponad 161 tysięcy kilometrów. Dzięki wysiłkowi rowerzystów, Świdnica uplasowała się na 7. miejscu na liście 46 miast.