Rosnąca liczba policjantek w Komendzie Powiatowej w Świdnicy

Rosnąca liczba policjantek w Komendzie Powiatowej w Świdnicy

W ostatnich latach obserwujemy znaczący wzrost liczby kobiet, które decydują się na karierę w policji. W Świdnickiej Komendzie Powiatowej jest ich już 50, pełniących rolę prawdziwych strażniczek prawa. Dodatkowo, 42 panie są zatrudnione na stanowiskach cywilnych. Aby uhonorować ich pracę i poświęcenie, komendant jednostki oraz przedstawiciele związków zawodowych wręczyli im kwiaty i słodkie upominki.

Podkreśla to aspirant Magdalena Ząbek, która mówi: „W dzisiejszym świecie kobiety coraz częściej wybierają służbę policyjną, przysięgając bronić praworządności. Obecność kobiet można zaobserwować we wszystkich sektorach służby policyjnej, począwszy od prewencji, a skończywszy na służbach kryminalnych i dochodzeniowych. Mundurowe panie zajmują się wszelkiego rodzaju zadaniami – od patrolowania ulic i podejmowania trudnych interwencji, przez dbanie o bezpieczeństwo drogowe, aż do zatrzymywania przestępców czy poszukiwania osób zaginionych”.

Jak pokazuje praktyka, kobiety nie tylko doskonale odnajdują się w trudnej i wymagającej policyjnej służbie, ale także zdobywają strategiczne stanowiska kierownicze. Wśród nich znajduje się podinspektor Katarzyna Wilk, która jest Komendantką Komisariatu Policji w Żarowie. Aspirant sztabowy Małgorzata Bielawska-Solarek piastuje stanowisko Komendantki Komisariatu Policji w Świebodzicach. Podinspektor Agata Oleśkiewicz jest Naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy, a Wioletta Synkowska sprawuje funkcję specjalistki Zespołu Kadr tej samej jednostki.