Spotkania parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z ich zwolennikami

Spotkania parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości z ich zwolennikami

Polscy parlamentarzyści oddelegowani przez partię Prawo i Sprawiedliwość organizują spotkania z wyborcami w różnych częściach kraju. W ostatnią niedzielę, działania te odbyły się w Wałbrzychu oraz Strzegomiu. Głównymi organizatorami byli poseł Ireneusz Zyska oraz europosłanka tej samej partii – Anna Zalewska. Podczas tych zgromadzeń nie padły żadne konkrety odnośnie potencjalnych kandydatów partii Jarosława Kaczyńskiego na najbliższe wybory samorządowe w wałbrzyskim regionie.

Zostali poruszeni standardowi dla partii Jarosława Kaczyńskiego tematy, takie jak zagrożenie liberalno-lewicową rewolucją, rządy Donalda Tuska czy niewypłacone fundusze z Unii Europejskiej. Spotkania były przepojone pytaniami o możliwość wystąpienia Polski z Unii Europejskiej (Polexit) oraz o słabe rezultaty Prawa i Sprawiedliwości podczas ostatnich wyborów samorządowych, które odbyły się w Wałbrzychu.

Wśród uczestników zgromadzeń znaleźli się radni miejski, powiatowi i reprezentanci sejmiku dolnośląskiego. Nieobecni byli natomiast politycy związani z PiS przez ostatnie dwie kadencje – burmistrz Strzegomia Zbigniew Suchyta, burmistrz Jaworzyny Śląskiej Grzegorz Grzegorzewicz oraz wójt Marcinowic Stanisław Leń. Nie pojawili się też inni parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości z regionu wałbrzyskiego, takie jak Marcin Gwoździa czy Michał Dworczyk. Zauważono, że spora część publiczności regularnie uczestniczyła we wszystkich spotkaniach w różnych miejscowościach, za co podziękował poseł Ireneusz Zyska.