Świdnica: ksiądz z potwierdzonym Covid-19

Świdnica: ksiądz z potwierdzonym Covid-19

Koronawirus jest obecny w całym kraju. Co i rusz dochodzą nowe potwierdzenia zarażonych w różnych jego zakątkach. Nie inaczej jest tym razem. Świdnica notuje kolejny pozytywny wynik testu, tym razem u jednego z księży w Świebodzicach.

Jak podano do ogólnej wiadomości Parafia św. Mikołaja funkcjonuje tak jak dotychczas. Żaden inny ksiądz ani osoby pojawiające się w na terenie świebodzickiego kościoła nie trafiły na kwarantannę. Ksiądz Grzegorz Banda obecnie przebywa na kwarantannie domowej, która potrwa do 29 października. Świdnicki sanepid uznał, iż nie ma powodu nakładania izolacji na innych księży, gdyż zarażony już 10 dni wcześniej, dobrowolnie przebywał na kwarantannie. Z informacji umieszczonych na stronie parafii można również wyczytać, iż stan chorego jest stabilny i czuje się on dobrze. Dzięki takiemu rozwiązaniu, jak szybko wprowadzona profilaktyka zmniejsza się ilość zarażonych osób, co skutkuje brakiem potrzeby zamykania ludzi w domach czy szpitalach.

Ksiądz Proboszcz tamtej parafii podkreśla, iż w momencie pojawienia się kataru u księdza Grzegorza, pozostawał on w swoim pokoju i z nikim nie miał kontaktu. Istotne, iż sama parafia niczego nie ukrywa a jednocześnie ściśle współpracuje z lekarzami i sanepidem miasta Świdnica. Trzeba przyznać, iż szybka reakcja samego chorego, jak i zachowanie rozsądku pozwoliły najprawdopodobniej na zahamowanie ewentualnego rozprzestrzeniania się choroby, a tym samym umożliwiły normalną pracę całej Parafii. Gratulujemy więc podejścia do sprawy. Oby więcej ludzi tak rzeczowo i rozsądnie podchodziło do sytuacji panującej w całym kraju.