Świdnica: Festiwal Filmowy już w sobotę.

Świdnica: Festiwal Filmowy już w sobotę.

Już w najbliższy weekend Świdnica stanie się centrum kulturalnym kraju. To właśnie w tych dniach rozpocznie się 6. Świdnicki Festiwal Filmowy, w którym każdy zainteresowany będzie mógł obejrzeć blisko 50 filmów – zarówno polskiej, jak i międzynarodowej produkcji.

To niezwykle interesujące wydarzenie rozpocznie się 24 października w sobotę. Spektrum 2020 połączy w sobie aż cztery ważne konkursy, które pozwolą na poznanie naprawdę dobrych filmów kina artystycznego. Rozpoczęciem festiwalu będzie odtworzenie produkcji o tytule „Lekcja produkcji” z 2019 roku  w reżyserii Małgorzaty Goliszewskiej i Katarzyny Matei. To dokument, który w tym roku uzyskał najwyższą nagrodę w Międzynarodowym Festiwalu Filmów Dokumentalnych. Należy wspomnieć, iż otwarcie Festiwalu Spektrum 2020 filmem dokumentalnym będzie miało miejsce po raz pierwszy w historii. Co ważniejsze, produkcja w reżyserii Małgorzaty Goliszewskiej będzie niejako jej powrotem do Świdnicy, gdyż reżyserka zadebiutowała tu po raz pierwszy w 2014 roku.

Świdnica i wielcy goście Festiwalu

Pomimo panującego Koronawirusa organizatorzy Festiwalu zadbali o doskonałych gości, którzy również w tym roku będą mogli świętować wraz z publicznością. Nie zabraknie międzynarodowych filmowców, aktorów czy członków załogi, bez których to wydarzenie nie miałoby miejsca. Należy podkreślić, iż poza odtwarzaniem filmów w aż czterech kategoriach, tegoroczne wydarzenie obfitowało będzie w liczne spotkania z widzami na żywo, podczas których zainteresowane osoby będą mogły przybliżyć sobie proces powstawania kina artystycznego oraz dowiedzieć się wielu interesujących rzeczy związanych z tym obszarem.

Bilety oraz sposoby wyświetlania filmów.

Ze względu na obecną sytuację panującą w kraju, wiele filmów zostanie wyświetlonych w Świdnickim Ośrodku Kultury. Pozostałe produkcje będą miały miejsce w postaci pokazów online, na które również należy posiadać bilety. Ich ceny oscylują w granicach 10-15 złotych i są już dostępne na specjalnej stronie internetowej.