Świdnica zaprasza na bezpłatne konsultacje z mediatorami sądowymi

Świdnica zaprasza na bezpłatne konsultacje z mediatorami sądowymi

Przez tydzień w Świdnicy będą trwały darmowe konsultacje z mediatorami sądowymi. Potrwają one do 22 października bieżącego roku. Mediacje przeznaczone są dla osób, które chcą szybko zakończyć, albo przyspieszyć długotrwający spór.

Dwa Sądy w Świdnicy zorganizowały bezpłatne konsultacje

Konsultacje z mediatorami zorganizowano w Świdnicy w dniach od 18 do 22 października. W akcji bierze udział Sąd Okręgowy, a także Sąd Rejonowy w Świdnicy. Warto skorzystać na rozprawie z usług mediatora, jeżeli Sąd daje taką możliwość. Tym bardziej, że z pewnością zapyta na Sali sądowej czy strony skorzystały z mediacji.

Przede wszystkim dzięki mediacjom koszty rozprawy sądowej znacząco zmaleją. Zostaje ona także częściej rozpatrywana na korzyść obu stron. Często zbyteczna staje się wtedy opinia biegłego w danej dziedzinie. W rezultacie strony dochodzą szybciej do porozumienia i tracą mniej czasu oraz energii na batalię sądową.

Kim jest mediator?

Mediator to osoba niezależna, która wysłuchuje osób biorących udział w konflikcie. Każda ze stron dysponuje dowolnym czasem, w którym ma przekazać, o co ma żal i pretensje. Mediator dąży do tego, aby osoby skłócone z jego pomocą same znalazły rozwiązanie sporu, które będzie korzystne dla obu stron. Sądy bardzo często przychylają się do rozwiązania sprawy konfliktowej w sposób uzgodniony w czasie mediacji.