Świdnicki telefon zaufania dla osób starszych

Świdnicki telefon zaufania dla osób starszych

Jesteś seniorem i masz potrzebę porozmawiania z drugą osobą? Zadzwoń na świdnickim telefon zaufania!

W naszym mieście najstarsi mieszkańcy Świdnicy mają możliwość skorzystania z telefonu zaufania. Akcja jest zorganizowana przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Świdnicy. Wskazane działanie ma pomóc wzmocnić aktywność społeczną najstarszych mieszkańców Świdnicy. Możliwość zatelefonowania w określonym czasie ma pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji psychicznej seniorów oraz włączenie ich do społecznego życia.

Nie da się ukryć, że starość kojarzona jest z samotnością oraz brakiem aktywności. Wskazana inicjatywa jest rozwiązaniem na istniejące potrzeby mieszkańców naszego miasta. Telefon zaufania czynny jest od poniedziałku do piątku w godzinach od 10:00 do 13:00. Telefon zaufania funkcjonuje pod numerem 507 300 002. Połączenie jest płatne zgodnie z cennikiem operatora.

Telefon zaufania jest obsługiwany przez wolontariuszy, którzy również są seniorami. Wolontariusze odbierają telefony, wyszukują najróżniejszych informacji, a także oddzwaniają na numery telefonów, które próbowały połączyć się linią. Serdecznie polecamy wszystkim, którzy mają potrzebę wygadania się!