Świdnickie Okno Życia uratowało kolejne dziecko – noworodkowi nadano imię Zofia Aniela

Świdnickie Okno Życia uratowało kolejne dziecko – noworodkowi nadano imię Zofia Aniela

Około godziny 13 nieopodal ulicy Piekarskiej w Świdnicy, zgłosił się alarm w specjalnym miejscu, zwanym „Oknem Życia”. Siostra Teresa, która pełniła tam służbę, znalazła w środku niewielką dziewczynkę. Dziecko było młode – miało ledwie 1-2 tygodnie. Siostrom prezentkom, które są odpowiedzialne za prowadzenie „Okna Życia”, przypadło w udziale zadanie nadania imienia. Wybrały dla niej imiona Zofia Aniela, które odwołują się do błogosławionej Zofii Czeskiej, założycielki zgromadzenia oraz św. Anieli Merici, której wspomnienie liturgiczne przypada na 27 stycznia.

Niemowlę było czyste i zadbane, a także zdrowo wyglądało. Przywiezione zostało w nosidełku, obok którego znajdowała się butelka z mlekiem dla niemowląt. Zgodnie z protokołem, siostry wezwały natychmiast pogotowie i poinformowały policję oraz księdza prałata Radosława Kisiela, który jest dyrektorem Caritas Diecezji Świdnickiej. Dziecko zostało zbadane przez karetkę pogotowia na miejscu, a następnie przewiezione do szpitala.

Przy okazji warto przypomnieć, że ostatnie dziecko, które znalazło się w oknie życia w Świdnicy, zostało odkryte 27 września 2019 roku. Był to tygodniowy chłopiec. Instytucja „Okno Życia” działa w Świdnicy od 2010 roku, a znajduje się w budynku przedszkola prowadzonego przez siostry prezentki przy ul. Piekarskiej 2. Kobiety, które potrzebują pomocy i nie są w stanie zapewnić opieki swojemu noworodkowi, mogą bezpiecznie pozostawić go tam, nie obawiając się konsekwencji prawnych.

„Okno życia” to inicjatywa realizowana dzięki współpracy Zgromadzenia Panien Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny (potocznie nazywanych prezentkami) oraz Caritas Diecezji Świdnickiej.