Szkolenia dla Ukraińców. Chodzi o pierwszą pomoc i obronę

Szkolenia dla Ukraińców. Chodzi o pierwszą pomoc i obronę

Pomoc dla Ukraińców to temat, który zdominował ostatnie dni. Można też pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym temat ten zdominuje najbliższe tygodnie czy miesiące. Nie wiemy, kiedy zakończy się wojna i co za tym idzie, potrzeba ogromnej pomocy.

Ważne szkolenia

O udzielanym wsparciu można rozmawiać naprawdę długo. Niemniej trzeba przyznać, że najczęściej możemy usłyszeć o różnego rodzaju zniżkach czy udogodnieniach. To wszystko zasługuje na wielki wyraz uznania, ale dobrze też pamiętać o innych sprawach.

To nawiązanie do pewnej ciekawej inicjatywy – pogotowie „Na Sygnale” wspólnie z Jaworskim Klubem Strzeleckim „UR” zapewnia bezpłatne szkolenia dla tych, którzy jadą walczyć o swój kraj. Większość ludzi w życiu nie trzymała broni i co równie istotne, udzielenie pierwszej pomocy medycznej też nie jest czymś znanym. Konieczność walki o swój kraj jest zrozumiała, ale każda walka ma to do siebie, że wymaga odpowiedniego przygotowania. Trzeba też uczciwie powiedzieć, że oferowane szkolenie to nie jest idealne rozwiązanie. To rozwiązanie, które ma pomóc choćby w minimalnym stopniu.

Dodatkowo trwają różne zbiórki. Możemy mówić o zbiórce opatrunków, podstawowych środków medycznych i puszek z żywnością.

Tutaj przeczytasz o Ukraińcach, którzy zatrzymali się w Warszawie.