Torba wodoszczelna na kajak – informacje

Torba wodoszczelna na kajak – informacje

Kajakowanie to forma spędzania wolnego czasu ciesząca się dużą popularnością. Organizowane są spływy kajakowe po jeziorach, rzekach i innych akwenach. Podczas takiej aktywności nieocenionym elementem wyposażenia będą torby wodoszczelne, które w zależności od rodzaju materiału, wykończenia, stopnia wodoszczelności mogą być całkowicie nieprzemakalne. Wykorzystuje się je również z powodzeniem do innych aktywności.

Klasa wodoszczelności – torba wodoszczelna

Mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że torba wodoszczelna na kajak może w ogóle nie chronić przed wodą i wilgocią, średnio chronić lub bardzo dobrze chronić. Stworzono ośmiostopniową skalę IPX, według standardu IEC 529, która mówi nam jak bardzo wodoodporna jest torba i w jakim stopniu będzie chronić rzeczy w niej umieszczone. 0 to zerowe zabezpieczenie, 1 to ochrona na kilka minut przed deszczem, 2 to ochrona przed kroplami padającymi z różnych kierunków, 3 stanowi ochronę przed pryskającą z różnych kierunków wodą. 4 natomiast opisuje się jako ochronę przed wodą tryskającą z określonym natężeniem na minutę. 5 to kolejny stopień, który już chroni przed strumieniem płynącym z natężeniem do 12,5 litra na minutę. 6 i 7 to już całkiem porządne stopnie ochrony przed wodą. 8 określana jest jako zabezpieczenie przed stałym zanurzeniem o określonej głębokości. Na klasę wodoszczelności ma wpływ materiał, z jakiego torba jest wykonana, dodatkowe zabezpieczenia i sposób, w jaki się ją zamyka. Zrolowanie i zatrzaśnięcie klamry czterokrotnie gwarantuje najlepszą ochronę. Torba wodoszczelna na kajak powinna zostać wykonana jest z takiego sztucznego materiału jak nylon, tarpaulin, hypalon. Dodatkowo można ją zaimpregnować specjalnym środkiem, co pozwoli wzmocnić jej odporność na wodę i żywotność ogółem.

Cennik i dodatkowe udogodnienia – torby wodoszczelne

Cena takich akcesoriów waha się w zależności od stopnia ochrony przed wodą oraz pojemności od kilkunastu do kilkuset złotych. Te profesjonalne, do kupienia w specjalistycznych sklepach będą o wiele droższe niż torby wodoszczelne dostępne w sportowych sieciówkach. Te w sieciówkach będą miały jednak korzystniejszą cenę. Torba wodoszczelna na kajak ma wiele różnych zastosowań, gdyż jej cecha jaką jest wodoszczelność jest bardzo uniwersalna. Sprawdzi się podczas żagli, spływu łódką, wędkarstwa, a nawet jako rowerowa sakwa. Idealnie zaadoptujemy ją jako apteczkę podczas wypraw. Torby wodoszczelne zawierają uchwyty, są wyporne, posiadają paski przypominające szelki, dzięki którym noszenie jest o wiele wygodniejsze.

Odwiedź stronę www.gokajak.com z torbami wodoszczelnymi.