Tragiczny incydent na rondzie Solidarności – zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym

Tragiczny incydent na rondzie Solidarności – zderzenie ciężarówki z samochodem osobowym

Ciężkie zdarzenie drogowe miało miejsce na rondzie Solidarności, na wylocie ze Świdnicy prowadzącym do Strzegomia. Jak informuje młodszy brygadier Łukasz Grzelak, reprezentujący Komendę Powiatową Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, doszło tam do kolizji między pojazdem ciężarowym a samochodem osobowym. Wśród ofiar znajduje się małe dziecko.

Zgłoszenie o wypadku wpłynęło około godziny 18.25. Na miejscu okazało się, że samochód osobowy dachował na skutek zderzenia z ciężarówką. Przed przyjazdem służb ratunkowych wszystkie osoby jadące samochodem osobowym opuściły pojazd o własnych siłach. Wśród nich był mały pasażer – dziecko. Zastępca komendanta straży pożarnej przypuszcza, że dwie osoby mogą potrzebować pomocy medycznej.

Starszy aspirant Magdalena Ząbek z Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy dostarcza więcej szczegółów dotyczących uczestników wypadku. Ciężarówkę marki DAF (bez naczepy) prowadził 44-letni mężczyzna. Natomiast w samochodzie osobowym marki Nissan podróżowały trzy osoby z Wałbrzycha: 70-letni kierowca, 36-letnia kobieta oraz roczne dziecko. Wszystkie trzy osoby zostały przewiezione do szpitala. Pierwsze ustalenia wskazują, że kierowca Nissana nie ustąpił pierwszeństwa ciężarówce podczas jazdy na rondzie.

Na miejsce zdarzenia natychmiast skierowano straż pożarną, policję i pogotowie ratunkowe. Niestety, wjazd na łącznik pozostaje zablokowany.