Znaczne dofinansowanie dla Szpitala „Latawiec” w Świdnicy z funduszy państwowych

Znaczne dofinansowanie dla Szpitala „Latawiec” w Świdnicy z funduszy państwowych

W budżecie państwa zaplanowano przekazanie ponad 14,5 miliona złotych na rozbudowę i innowacje w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym (SOR) szpitala „Latawiec” w Świdnicy, co zostało oficjalnie ogłoszone przez Michała Dworczyka, ministra w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, we wtorek.

Dworczyk, który jest drugim na liście PiS w nadchodzących wyborach do Sejmu w okręgu wałbrzyskim, podczas konferencji prasowej w Świdnicy poinformował o wynikach konkursu ministerstwa zdrowia. Do Dolnego Śląska ma trafić łącznie 109 mln złotych, które zostaną przeznaczone na inwestycje związane z rozbudową szpitalnych oddziałów ratunkowych.

Minister Dworczyk wyjaśnił, że w subregionie wałbrzyskim największa kwota, ponad 14,5 mln złotych, trafi do szpitala „Latawiec”. Fundusze te zostaną przeznaczone na modernizację i zakup nowego wyposażenia dla SOR-u.

Minister podkreślił również, że po zrealizowaniu planowanych inwestycji, pomoc dla pacjentów będzie udzielana w sposób bardziej efektywny i w lepszych warunkach. Szczegółowo wymienił, że planowane jest nie tylko remontowanie pomieszczeń szpitala, ale również zakup nowoczesnego sprzętu takiego jak tomograf komputerowy czy aparatura do reanimacji niemowląt.