Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 35: jedna ofiara śmiertelna, droga zablokowana

Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 35: jedna ofiara śmiertelna, droga zablokowana

Stało się to na drodze krajowej nr 35, pomiędzy miejscowościami Świebodzice i Mokrzeszów. W wyniku niefortunnego zdarzenia drogowego, do którego doszło, co najmniej trzy pojazdy uległy kolizji. Z powodu tego tragicznego incydentu ruch na tym odcinku drogi jest całkowicie zablokowany.

Nieszczęśliwe zdarzenie miało miejsce około godziny 7.45. W kolizji uczestniczyły trzy pojazdy: minibus przewożący siedem osób, w tym osoby z niepełnosprawnościami, samochód osobowy oraz ciężarówka. Z informacji przekazanych przez Pawła Szydłowskiego, rzecznika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Świdnicy, wynika że kierowca samochodu osobowego nie przeżył zdarzenia. Pasażerowie busa, mimo niewielkich obrażeń, zostali przetransportowani do szpitala. Na szczęście dwóm ludziom podróżującym ciężarówką nic się nie stało.

Do miejscowości zadysponowano sześć jednostek straży pożarnej oraz policję i karetki pogotowia. Ze względu na wystąpienie dużych wycieków, na miejsce wezwano również grupę chemiczną z Wałbrzycha.

W tym czasie droga krajowa nr 35, na odcinku między Mokrzeszowem a Świebodzicami, jest nadal zablokowana. Policja wyznaczyła objazdy w celu omijania miejsca wypadku.