Nowa polityka infrastrukturalna na Dolnym Śląsku – Obietnica premiera Morawieckiego

Nowa polityka infrastrukturalna na Dolnym Śląsku – Obietnica premiera Morawieckiego

Premier Mateusz Morawiecki, podczas swojej wizyty w świdnickiej firmie Diora, odniósł się do planów budowy dróg S8 i S5. Zgodnie z tymi planami droga S8 będzie biegła od Sobótki do Kłodzka, zaś droga S5 przeprowadzi z Sobótki do Świdnicy i Bolkowa. Premier zapewniał, że takie rozwiązanie znacząco usprawni komunikację na terenie Dolnego Śląska.

Spotkanie w firmie Diora szef polskiego rządu wykorzystał także na promocję Prawa i Sprawiedliwości oraz kandydatów tej partii startujących w okręgu wałbrzyskim w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Mateusz Morawiecki zdradził również swoje plany na przyszłość, które będą mogły być realizowane jeżeli 15 października wyborcy udzielą poparcia Prawu i Sprawiedliwości. Premier wyraził ambicje dotyczące rozwoju mniejszych i średniej wielkości miast poprzez wspieranie lokalnych zakładów produkcyjnych jak Diora Świdnica oraz zachęcanie do inwestowania na tych terenach zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsiębiorców.

Morawiecki zwrócił uwagę na to, że Świdnica mimo stałej populacji na poziomie około 60 tysięcy mieszkańców, powinna mieć możliwość dalszego rozwoju bez konieczności migracji jej mieszkańców do Wrocławia. Premier w swoim przemówieniu zaznaczył, że cieszy go rozwój Wrocławia, lecz jednocześnie podkreślił, że suma mieszkańców sześciu powiatów okręgu (ząbkowickiego, dzierżoniowskiego, świdnickiego, kłodzkiego, wałbrzyskiego oraz Wałbrzycha) wynosi 630-640 tysięcy osób, co jest porównywalne do liczby mieszkańców Wrocławia. Morawiecki zadał pytanie: „Dlaczego te ziemie mają nie mieć takich samych możliwości i szans na rozwój?” i zapewnił, że jego rząd ma plany umożliwienia im takiej szansy.