Zbierają dary dla uchodźców

Zbierają dary dla uchodźców

Wojna na Ukrainie wywołuje spory niepokój w Polsce i na świecie. Można też powiedzieć, że jest to temat, który w ostatnim czasie należy określić dominującym (i rzecz jasna nie ma w tym nic zaskakującego).

Zbiórka dla potrzebujących

Świdnica nie jest wyjątkiem – obywatele Ukrainy, przedsiębiorcy i pracownicy prowadzą zbiórkę dla uchodźców. Oczywiście nie brakuje też apeli o przyłączenie się do pomocy. Zebrane dary znajdą się na granicy polsko-ukraińskiej.

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że potrzebne jest dosłownie wszystko. Wieści z Ukrainy nie nastrajają optymistycznie i w związku z tym każda pomoc się przyda. Zbiórka prowadzona jest w dwóch miejscach – siedziba agencji pracy OLMAR (na parterze) i INTRASERVIS (piętro). Dary można przekazywać dziś do godz. 22:00. Naturalnie na dzisiejszym dniu akcja się nie kończy – w sobotę i niedzielę zbiórka trwać będzie od 7:00 do 15:00. W przyszłym tygodniu sytuacja będzie wyglądać tak samo.

Pamiętajmy też, że możemy mówić o krótkotrwałej pomocy, a wszystko wskazuje na to, iż nie obejdzie się bez długotrwałego wsparcia.