Koncert z okazji urodzin Christiana Schlaga

Koncert z okazji urodzin Christiana Schlaga

Już niedługo (konkretnie 27 lutego) czeka nas 219. rocznica urodzin Christiana Schlaga. Christian Schlag był świdnickim producentem znakomitej jakości organów.

Ważne wydarzenie

Z pełnym przekonaniem można powiedzieć, że mowa o ważnym wydarzeniu. Co więcej, takie wydarzenia mają to do siebie, że wymagają wyjątkowej oprawy. Oczywiście nie inaczej jest w przypadku urodzin Schlaga. Krótko mówiąc, czeka nas koncert w Kościele Pokoju. Warto również pamiętać o tym, że Kościół Pokoju to świątynia, w której znajdziemy imponujący instrument wykonany w pracowni znanego producenta.

Gdyby kogoś interesowały szczegóły działalności, na pewno istotne jest to, że początek funkcjonowania miał miejsce w 1869 roku. Firma utrzymała się na rynku do lat dwudziestych ubiegłego wieku – zakończenie funkcjonowania miało związek z kryzysem gospodarczym. O katalogu firmowym można rozmawiać naprawdę długo – dość powiedzieć, że katalog ten obejmował ponad tysiąc instrumentów. Ważne jest też to, że obecnie zachowanych jest mniej więcej 700. Instrumenty Christiana Schlaga to gwarancja wysokiej jakości i bardzo miękkiego brzmienia.

Koncert w Kościele Pokoju rozpocznie się 27 lutego o 12:00. Wstęp jest bezpłatny.

Informacje ze Świdnicy możesz znaleźć także tutaj.