Awaria sieci ciepłowniczej paraliżuje Świdnickie Osiedle Młodych – mieszkańcy bez ciepłej wody

Awaria sieci ciepłowniczej paraliżuje Świdnickie Osiedle Młodych – mieszkańcy bez ciepłej wody

Od poranku w środę, mieszkańcy osiedla Młodych w Świdnicy borykają się z brakiem dostaw ciepłej wody. Jego przyczyną są usterki w systemie ciepłowniczym, które to pracownicy Miejskiego Zakładu Energetyki Cieplnej (MZEC) w Świdnicy starają się jak najszybciej usunąć. Na ten moment ciężko przewidzieć kiedy prace zostaną zakończone.

Z powodu nieoczekiwanych komplikacji technicznych, dostawy ciepła dla centralnego ogrzewania oraz do przygotowania ciepłej wody użytkowej na ulicach Słobódzkiego, Bema, Jasińskiego, Langiewicza, Prądzyńskiego, Dąbrowskiego, Piłsudskiego, Waryńskiego, E.Plater, Marcinkowskiego, Wróblewskiego, Curie-Skłodowskiej, Okulickiego, Wyszyńskiego i Riedla nadal są zawieszone. Za wszelkie niedogodności Urząd Miejski w Świdnicy pragnie przeprosić – podano do publicznej wiadomości.

Witold Tomkiewicz, rzecznik MZEC Świdnica, wyjaśnia, że personel firmy zdołał zakończyć naprawy na jednym odcinku sieci ciepłowniczej jeszcze w środę. W trakcie tych prac, w pobliżu ulicy Webera, odkryto kolejny fragment sieci, który wymagał interwencji. Niestety, w czwartek rano stwierdzono pęknięcie ciepłociągu w kolejnym miejscu. „Jesteśmy w trakcie poszukiwań miejsca awarii. W tej chwili, ciężko jest oszacować kiedy usterka zostanie usunięta” – podkreśla Tomkiewicz.