Beata Moskal-Słaniewska ponownie wybrana na prezydentkę Świdnicy, pokonała Jana Dzięcielskiego w drugiej turze wyborów

Beata Moskal-Słaniewska ponownie wybrana na prezydentkę Świdnicy, pokonała Jana Dzięcielskiego w drugiej turze wyborów

Beata Moskal-Słaniewska, obecna prezydent Świdnicy, będąca kandydatką startującą z własnego środowiska wyborczego, zwyciężyła w drugim etapie elekcji na prezydenta miasta. Poparcie dla niej wyniosło 55,90%. Jej konkurent w wyborach, Jan Dzięcielski (KO), uzyskał poparcie w wysokości 44,10%.

Według Państwowej Komisji Wyborczej, poziom frekwencji podczas drugiej tury wyborów w Świdnicy osiągnął wartość 33,66%.

Za urzędującą prezydentkę Miasta Świdnica, Beatę Moskal-Słaniewską, opowiedziało się 7696 obywateli, co przekłada się na już wcześniej wspomniane 55,90% ogółu głosów. Tymczasem kandydata Koalicji Obywatelskiej, Jana Dzięcielskiego, poparło 6072 osób, co dało mu 44,10% wsparcia.

Kandydatka Beata Małgorzata Moskal-Słaniewska ma związki z Nową Lewicą i startowała w wyborach prezydenckich jako reprezentantka własnego komitetu wyborczego. Wybór na trzecią kadencję umocni jej pozycję na stanowisku prezydenta Świdnicy.

Jan Józef Dzięcielski, kandydujący z ramienia Koalicji Obywatelskiej, do tej pory sprawował funkcję przewodniczącego rady miejskiej w Świdnicy. Od końca stycznia jest również dyrektorem Lasów Państwowych we Wrocławiu.