Byla sołtyska Krzyżowej przed sądem. Chodzi o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

Byla sołtyska Krzyżowej przed sądem. Chodzi o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem

Prokuratura Rejonowa w Świdnicy skierowała akt oskarżenia przeciw Agnieszce S – chodzi o znęcanie się nad psem ze szczególnym okrucieństwem. Kobieta ta w przeszłości piastowała funkcję sołtysa wsi Krzyżowa.

W czerwcu tego roku

Wszystko działo się stosunkowo niedawno – 22 czerwca tego roku miało miejsce anonimowe zgłoszenie dotyczące psa, który umiera przy budzie. Oczywiście nikt tego nie zlekceważył i zespół zajął się sprawdzeniem sytuacji. Jak się szybko okazało, zgłoszenie nie było wymysłem. Ponadto sprawa dotyczyła Agnieszki S, czyli byłej sołtys wsi Krzyżowa.

Jej pies (mający 15 lat) był skrajnie zaniedbany i zagłodzony. Zwierzę nie przejawiało żadnych oznak życia! Jak się można domyślić, historia nie miała szczęśliwego zakończenia – pies był w stanie, który nie pozwalał na ratunek i w związku z tym zdecydowano się na humanitarną eutanazję.

Warte odnotowania jest też to, że śledztwo wszczęto z urzędu – wpływ na to miały publikowane informacje. Agnieszce S. grozi nawet 5 lat pozbawienia wolności. Zatrzymana odmówiła składania wyjaśnień i nie przyznaje się do winy.