Czarna farba a odrost – jak go zamaskować?

Czarna farba a odrost – jak go zamaskować?

Farbowanie włosów nieustannie cieszy się ogromną popularnością. Powodów, dla których zmieniamy kolor swoich pasm, jest bardzo dużo i tak naprawdę trudno wybrać jeden najistotniejszy. Dla jednych jest to potrzeba zmiany, dla innych – chęć eksperymentowania. Inne osoby, chcąc pozostać na topie, podążają za modowymi trendami i zmieniają kolor swoich pasm zgodnie z obowiązującą modą. Nie zmienia to faktu, że dla znacznej części kobiet koloryzacja włosów to możliwość ukrycia siwych pasm. Jak zatem skutecznie ukryć siwe włosy? Czy farba do włosów czarna to w ich przypadku dobry wybór?

Jak ukryć siwe włosy?

Starzenie się organizmu to naturalny proces, od którego nie jesteśmy w stanie uciec. Oczywiście możemy znacząco go opóźnić, jeśli będziemy przywiązywać wagę do naszego stylu życia, diety czy pielęgnacji. Mimo to z czasem na naszej głowie mogą zacząć pojawiać się siwe włosy. Jednocześnie warto mieć świadomość, że siwe pasma nie zawsze muszą pojawiać się w dojrzałym wieku. Wiele młodych kobiet również zauważa u siebie siwiznę i często nie czuje się z tym komfortowo oraz potrafi to zaakceptować.

W takim razie jak ukryć siwe włosy? Właśnie w takiej sytuacji optymalnym rozwiązaniem jest koloryzacja. Tak duży wybór rodzajów farb i odcieni sprawia, że bez przeszkód będziesz mogła dobrać odcień, który najbardziej będzie Ci odpowiadał. Niektóre kobiety w takiej sytuacji decydują się na odcień jak najbardziej zbliżony do ich naturalnego. Inne wolą poeksperymentować, a jeszcze inne decydują się na odcień szarego blondu.

Farba do włosów czarna a siwe odrosty

Farba do włosów czarna to odcień, który nigdy nie wychodzi z mody. Jest pełen klasy, elegancji i co równie ważne, pasuje wielu typom urody. Jednocześnie jest to bardzo wymagający kolor, szczególnie jeśli nasze włosy są naturalnie bardzo jasne lub posiadamy siwe odrosty. Wtedy całość niestety nie prezentuje się zbyt estetycznie. Jak ukryć siwe włosy w takiej sytuacji?

Bardzo ważne, aby zwrócić uwagę na kilka elementów. Istotny jest rodzaj farby, po jaki sięgamy. W przypadku siwych włosów najlepszym rozwiązaniem będzie wybór trwałej farby do włosów. W ten sposób zyskujemy pewność, że pigment utrzyma się na włosach znacznie dłużej. Warto również pamiętać o terminach kolejnej koloryzacji. Dzięki temu unikniemy pojawienia się zbyt dużego odrostu.

Farba do włosów czarna a pielęgnacja

Kolejnym elementem, który ma znaczny wpływ na nasycenie i trwałość odcienia na pasmach, jest ich pielęgnacja. Nawet najlepsza farba do włosów nie pozostanie na nich długo, jeśli Twoje kosmyki będą w złym stanie. By do tego nie dopuścić, należy dbać o swoje kosmyki zarówno przed koloryzacją, jak i po. Tylko wtedy zyskamy pewność, że kolor utrzyma się na nich znacznie dłużej.

Posiadając zadbane i wypielęgnowane włosy, nie tylko cieszymy się większą trwałością koloru, ale również jego nasyceniem. To bardzo ważne, ponieważ czarna farba do włosów na odżywionych i zregenerowanych pasmach nie będzie również blaknąć, co często ma miejsce w przypadku kosmyków będących w złej kondycji.