Dofinansowanie na komputery, laptopy i tablety

Dofinansowanie na komputery, laptopy i tablety

Często narzeka się na różne braki, ale niekoniecznie słyszy się o przyczynach tego, jak przedstawia się rzeczywistość. Oczywiście są różne sytuacje, ale można zaryzykować stwierdzenie, zgodnie z którym najczęściej chodzi o pieniądze. Kiedy brakuje pieniędzy, trudno działać.

Otrzymane dofinansowanie

Niemniej jednak trzeba pamiętać o tym, że kłopoty nie oznaczają tego, iż należy się poddawać. Jest dokładnie odwrotnie – należy walczyć. Świetnym przykładem jest choćby staranie się o dofinansowanie. Przykładu nie trzeba daleko szukać – gmina Świdnica otrzyma 336 820 zł rządowego dofinansowania. Rzecz jasna pieniądze te nie mogą zostać spożytkowane na dowolny cel – chodzi o pieniądze na komputery, laptopy i tablety. Ważne jest też to, że możemy mówić o sprzęcie dla uczniów z gmin popegeerowskich.

Można też spojrzeć na to wszystko z innej strony – wspomniane pieniądze mają wyeliminować ograniczenia związane z nauką zdalną, jak i zniwelować nierówności (gminy popegeerowskie powinny doścignąć resztę gmin). Wiadomo też, że zakupionych zostanie 15 komputerów stacjonarnych, 78 laptopów i 3 tablety.