Gigantyczne kolejki do punktu pobrań. Świdnica walczy z koronawirusem

Gigantyczne kolejki do punktu pobrań. Świdnica walczy z koronawirusem

Zaledwie kilka dni temu pisaliśmy, iż Świdnica uruchomiła kolejny punkt pobrań wymazów na testy związane z obecnością koronawirusa. Od tego momentu, miejsce zyskało ogromną popularność tworząc kilkugodzinne kolejki oczekujących. To tylko świadczy o fali i potrzebach mieszkańców świdnickiego miasta i okolic.

Punkt Świdnica pod Urzędem Stanu Cywilnego przepełniony.

Niestety, jak można było przypuszczać otwarcie nowego punktu pobrań spotkało się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Świdnicy. Kolejki wydłużały się z godziny na godzinę, co doprowadziło do sporego okresu oczekiwania na swoją kolej. Jak wypowiadały się osoby, które już testy mają za sobą, zdarzało się, iż na ich wykonanie musiały czekać nawet kilka długich godzin. Choć punkt pobrań, mieszczący się przy ul. Armii Krajowej działa codziennie w godzinach od 7:30 do 14:30, pierwsi chętni pojawiają się tu znacznie wcześniej. To zwiększa szansę uniknięcia olbrzymich kolejek i straty czasu.

Przypominamy, iż każdy punkt mieszczący się w mieście Świdnica przyjmuje na dokładnie takich samych zasadach. Aby wykonać test bezpłatnie należy mieć skierowanie od lekarza pierwszego kontaktu. W innym przypadku, można wykonać takie badanie prywatnie, jednak przed przyjściem na miejsce należy wykonać opłatę w wysokości 320 złotych. Przed badaniem należy być na czczo, nie płukać ust żadnym płynem, nie myć zębów oraz nie stosować żadnych leków na gardło czy kaszel. Niestety okres oczekiwania na wyniki wynosi obecnie kilka dni. Zachęcamy więc tych, którzy nie potrzebują badań, aby nie udawali się do punktów pobrań blokując kolejkę innym ludziom.